Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH elektráreň Plzeň
Elektráreň v Plzni vlastnená holdingom EPH epholding.cz
12. januára 2015 13:53 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Křetinského a spol. zaujali talianske elektrárne

Český energetický holding EPH sa dohodol s nemeckou spoločnosťou E.ON na kúpe ich plynových a tepelných elektrární v Taliansku.

Spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) sa rozhodla pre expanziu v Taliansku. Český holding ovládaný známymi podnikateľmi Danielom Křetinským a Patrikom Tkáčom a finančnou skupinou J&T kupuje plynové a tepelné elektrárne vlastnené nemeckou spoločnosťou E.ON. Ide o elektrárne s celkovým inštalovaným výkonom 4 500 megawattov. Z toho približne 3 900 megawattov predstavuje kapacita šiestich plynových elektrární a zvyšok predstavuje výkon tepelnej elektrárne Fiume Santo na ostrove Sardínia.

„Táto akvizícia je ďalším pokračovaním našej stratégie vstupu na vyspelé západoeurópske trhy, ktoré nemajú dostatočne veľkú rezervu inštalovaného výkonu,“ povedal predseda predstavenstva EPH Křetinský. Transakciu ešte musia schváliť príslušné orgány Európskej únie. Obchod plánuje český holding ukončiť v druhom štvrťroku tohto roka.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca prevažne v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a v Poľsku. Pod holding patrí 40 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako osemtisíc ľudí. Zdroje EPH aktuálne disponujú s inštalovaným výkonom takmer 1 750 megawattov, pričom ročne vyrobia zhruba 8,5 terawatthodiny elektriny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies