Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
9. marca 2014 20:12 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Krajiny V4 žiadajú pomoc pri nákupe LNG z USA

Predstavitelia Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska žiadajú americký Kongres o pomoc pri nákupe amerického skvapalneného zemného plynu. Krajiny chcú týmto spôsobom znížiť závislosť od ruského plynu.

Predstavitelia Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska vyzvali americký Kongres, aby im pomohol s nákupom amerického zemného plynu. Prostredníctvom uvoľnenia amerických exportných obmedzení chcú krajiny V4 znížiť svoju závislosť na plyne z Ruska. Predstavitelia ambasád poslali členom amerického Senátu a taktiež členom Snemovne reprezentantov spoločný list, v ktorom amerických zákonodarcov žiadajú o asistenciu pri exporte skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európy. Informoval o tom denník Financial Times.

Kríza na Ukrajine obnovila obavy z toho, že Rusko použije zemný plyn ako geopolitickú zbraň. Predstavitelia Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska poukázali na to, že z Ruska do týchto krajín prichádza zemný plyn, ktorý pokrýva od 70 % do 100 % ich potrieb. „Americký zemný plyn by sme v strednej a vo východnej Európy veľmi privítali a kroky Kongresu, ktoré pomôžu pri exporte LNG do krajín partnerov USA, by prišli v mimoriadne dôležitom čase pre tento región,“ píše sa v liste pre Harryho Reida, lídra demokratickej väčšiny v americkom Senáte.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies