Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
31. marca 2016 10:08 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Krajiny OPEC-u zvýšili produkciu ropy

Dodávky v rámci krajín OPEC-u sa v marci pohybujú na úrovni 32,47 mil. barelov ropy denne.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v marci zvýšila produkciu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Reuters. Dodávky v rámci krajín OPEC-u sa v marci pohybujú na úrovni 32,47 mil. barelov ropy denne. Vo februári sa produkcia dostala na úroveň 32,37 mil. barelov ropy denne. Prieskum vychádza z údajov o zásielkach a taktiež z informácií od zdrojov v ropných spoločnostiach. Taktiež čerpá aj z údajov OPEC-u a z údajov od konzultantov.

Dôvodom sú vyššie dodávky ropy z Iránu po ukončení sankčného režimu a taktiež takmer rekordná ťažba na juhu Iraku. To vyvážilo údržbu a výpadky v krajinách, ktoré sú menšími členmi OPEC-u. Prieskum taktiež neukázal žiadne výrazne zmeny v produkcii Saudskej Arábie. Ide o náznak, že táto krajina to so zmrazením produkcie ropy myslí vážne.

Minulý mesiac sa Rusko, Saudská Arábia, Venezuela a Katar dohodli na tom, že svoju produkciu ropy zmrazia na januárovej úrovni. Katar pozval všetkých 13 členov OPEC-u a ďalších významných producentov ropy na rokovania o zmrazení produkcie ropy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies