Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krajiny OPEC-u zvýšili produkciu ropy

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Dodávky v rámci krajín OPEC-u sa v marci pohybujú na úrovni 32,47 mil. barelov ropy denne.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v marci zvýšila produkciu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Reuters. Dodávky v rámci krajín OPEC-u sa v marci pohybujú na úrovni 32,47 mil. barelov ropy denne. Vo februári sa produkcia dostala na úroveň 32,37 mil. barelov ropy denne. Prieskum vychádza z údajov o zásielkach a taktiež z informácií od zdrojov v ropných spoločnostiach. Taktiež čerpá aj z údajov OPEC-u a z údajov od konzultantov.

Dôvodom sú vyššie dodávky ropy z Iránu po ukončení sankčného režimu a taktiež takmer rekordná ťažba na juhu Iraku. To vyvážilo údržbu a výpadky v krajinách, ktoré sú menšími členmi OPEC-u. Prieskum taktiež neukázal žiadne výrazne zmeny v produkcii Saudskej Arábie. Ide o náznak, že táto krajina to so zmrazením produkcie ropy myslí vážne.

Minulý mesiac sa Rusko, Saudská Arábia, Venezuela a Katar dohodli na tom, že svoju produkciu ropy zmrazia na januárovej úrovni. Katar pozval všetkých 13 členov OPEC-u a ďalších významných producentov ropy na rokovania o zmrazení produkcie ropy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 31. marca 2016 10:08

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...