Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com
12. októbra 2016 20:21 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Košický dopravný podnik hľadá dodávateľa elektriny

Dopravný podnik mesta Košice plánuje vynaložiť na združenú dodávku elektriny v rokoch 2017 a 2018 predbežne 5,58 mil. eur.

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) predpokladá zaplatiť za združenú dodávku elektriny na roky 2017 a 2018 predbežne 5,58 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,7 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, podnik plánuje odoberať elektrinu, vrátane prenesenia zodpovednosti za odchýlku na dodávateľa, v siedmich odberných miestach s priebehovým meraním kategórie do 3 580 kilowatthodín maximálnej rezervovanej kapacity na jedno odberné miesto. Celkový objem dodávky elektriny v nasledujúcich dvoch rokoch by mal dosiahnuť 36 tis. megawatthodín.

Podnik si zároveň môže uplatniť opciu na dodávku elektriny na úrovni minimálne 80 % v roku 2019, teda 14 tis. megawatthodín. Lehota na predkladanie ponúk je 14. novembra, otvárať sa majú o deň neskôr.

Dopravný podnik mesta Košice, a.s. vznikol 11. januára 1995. Prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Košiciach a jeho zakladateľom je mesto Košice. Súčasný názov má od októbra 1999, predtým sa firma volala Dopravné podniky mesta Košice, a.s. Bývalý DPMK, š. p. bol v súvislosti s transformáciou zrušený rozhodnutím z augusta 1993. Spoločnosť má základné imanie vo výške 7,91 mil. eur od apríla 2016.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies