Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika všeobecne
Košická mestská plaváreň
11. apríla 2019 8:25 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Košickú plaváreň opravia vďaka garantovanej energetickej službe

Do košickej Mestskej krytej plavárne smerujú investície vo výške takmer 350 tisíc eur.

Košická Mestská krytá plaváreň ukončila proces verejného obstarávania na dodávateľa garantovanej energetickej služby – GES. Uviedol to v stredu na tlačovej besede starosta mestskej časti Staré Mesto Igor Petrovčik s tým, že celý projekt je obstarávaný za 342 069 eur. Dodávateľom týchto služieb bude česká spoločnosť Amper Savings.

„Investícia bude uhradená dodávateľom GES a jej splatenie bude z garantovanej ročnej úspory vo výške 51 509 eur bez DPH. K splateniu investície z úspor dôjde zhruba do 7 rokov. Ďalšie obdobie troch rokov bude celá ročná garantovaná úspora v prospech plavárne,“ informoval starosta mestskej časti. Počas celého obdobia desiatich rokov pritom nesie bremeno záruky nad zariadeniami dodávateľ a nemôžu vznikať iné náklady spojené s prevádzkou týchto zariadení. Celý projekt je hradený z úspor bez vynaloženia vlastných finančných prostriedkov.

Projekt obsahuje výmenu pôvodných svietidiel v bazénovej hale za nové úsporné LED svietidlá, výmenu bazénového filtračného čerpadla vrátane pieskovej filtrácie, ako aj potrubných rozvodov a ventilov s automatickým riadením. Rovnako je súčasťou projektu dodávka riadiacej jednotky, systém merania a regulácie tepla a jeho prepojenie s riadením vzduchotechniky.

Mestská krytá plaváreň, ktorej vlastníkom je mestská časť Staré Mesto, funguje z dotácie z rozpočtu mesta Košice a rozpočtu mestskej časti. Za posledných päť rokov sa príjmy plavárne pohybovali priemerne na úrovni 600 tisíc eur ročne. Náklady na prevádzku však predstavovali 935 tisíc eur ročne. Mesto dáva plavárni ročne priemerne 160 tisíc eur, tento rok mestské zastupiteľstvo schválilo 180 tisíc eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame