Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tepláreň Košice
Kotolňa v podniku Tepláreň Košice SITA
20. augusta 2013 11:17 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Košická tepláreň plánuje niekoľko miliónovú investíciu

Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) plánuje investíciu za vyše 27 mil. eur. Prostriedky pôjdu na ekologizáciu parného kotla. „Jedná sa o výstavbu zariadenia na odsírenie uhoľných kotlov s cieľom plnenia emisných limitov platných od roku 2016,“ informovala košická tepláreň vo vyhlásenom tendri.

Projekt chce spoločnosť financovať aj prostredníctvom eurofondov. Podnik plánuje využiť prostriedky z operačného programu životné prostredie určené na ochranu ovzdušia. Celý projekt by mal byť ukončený do zhruba dvoch rokov od zadania zákazky. Potenciálni záujemcovia sa môžu o zákazku uchádzať do 24. septembra tohto roka. Tepláreň neplánuje využiť elektronickú aukciu.

Tepláreň Košice, a.s. patrí medzi najväčších výrobcov a distribútorov tepla vo forme horúcej vody a pary v centralizovanom zásobovaní teplom na Slovensku. V súčasnosti v Košiciach prevádzkuje kogeneračný zdroj tepla o inštalovanom tepelnom výkone 618 megawattov a inštalovanom elektrickom výkone 121 megawattov. Okrem tepla spoločnosť vyrába aj elektrickú energiu a poskytuje podporné služby a regulačnú elektrinu pre potreby elektrizačnej sústavy SR. Približne 72 % tepla odoberá mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo, s.r.o. Košice, ktorá zásobuje väčšinu košických domácností. Z celkových ročných dodávok tepla tvoria približne 66 % domácnosti a 34 % ostatní odberatelia. Firmu ku koncu vlaňajška zamestnávala 493 pracovníkov.

Akcionárom spoločnosti TEKO je Fond národného majetku Slovenskej republiky, ktorý vlastní 100% akcií. Košickú tepláreň už viackrát chcela predať pravicová vláda. Nikdy to však nestihla a po príchode ľavicovej vlády pod vedením Roberta Fica sa privatizácia tak košickej, ako aj ďalších teplární vlastnených štátom, zastavila.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies