Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Konferencia národných petrolejárskych asociácií

Pohonné látky
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu (SAPPO) realizuje ďalší ročník medzinárodnej konferencie národných petrolejárskych asociácií krajín strednej a východnej Európy.

Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu (SAPPO) realizuje ďalší ročník medzinárodnej konferencie národných petrolejárskych asociácií krajín strednej a východnej Európy. Konferencia sa uskutoční dňa 20.04. 2015 v Bratislave v priestoroch hotela Sheraton a zameria sa na spoločné témy a problémy týkajúce sa petrolejárskeho priemyslu v EU.

Na konferencii vystúpia zástupcovia Českej republiky (Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu – ČAPPO), Poľska (Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego – POPiHN), Maďarska (Magyar Ásványolaj Szövetség), Rumunska (Asociatia Romana a Petrolului – ARP), Bulharska (Bulgarian Petroleum and Gas Association – BPGA) a Lotyšska (Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas – LDTA)

Pozvanie prijali aj zástupcovia FuelsEurope z Bruselu, ktorá združuje národné petrolejárske asociácie v rámci celej EU.

Medzi prednášajúcimi vystúpia aj predstavitelia Finančného riaditeľstva SR a Agentúry pre núdzové zásoby ropy. Účasť prisľúbilo aj Ministerstvo hospodárstva SR.

Výstupy z nadnárodnej konferencie budú slúžiť ako základ pre vytvorenie neformálnej platformy zúčastnených krajín. Táto platforma má za cieľ pomáhať pri vzájomnom vymieňaní si informácií a praktických skúseností a spoločnom postupe v oblasti boja proti daňovým únikom, legislatívy EU, núdzových zásob ropy a ďalších spoločných tém týkajúcich sa petrolejárskeho priemyslu.

Tradícia konferencie národných petrolejárskych asociácii strednej a východnej Európy bola minulý rok obnovená na podnet SAPPO, pričom sa dohodlo, že hostiteľom bude vždy iná krajina.

Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu (SAPPO) je právnická osoba, ktorá je záujmovým združením právnických osôb – obchodných spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou, spracovaním, prepravou, predajom a distribúciou ropy a ropných výrobkov, petrochemickou výrobou, ťažbou, prepravou a skladovaním ropy a ropných výrobkov. SAPPO bolo založené zakladateľskou zmluvou zo dňa 1. marca 1994. Členmi SAPPO sú: BENZINOL SLOVAKIA, s.r.o.; ENI Slovensko, spol. s r.o.; JURKI – HAYTON, s.r.o.; Lukoil Lubricants Europe Oy; Normbenz Slovakia, s.r.o.; OMV Slovensko, s.r.o.; SHELL Slovakia, s.r.o.; SLOVNAFT, a.s.; UNIPETROL SLOVENSKO, s.r.o.; AutoMax Slovakia, s.r.o.; 1. SPS, a.s.; EURO-VAT, spol. s r.o.; Mogul Slovakia, s.r.o.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SAPPODátum 20. apríla 2015 11:35

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...