Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komisia uvoľnila 750 miliónov eur na energetické projekty

EÚ EK
Ilustračné foto. SITA/AP

Prostriedky poputujú predovšetkým do plynárenského sektora a sektora elektrickej energie.

Na podporu prioritných projektov transeurópskej energetickej infraštruktúry uvoľní Európska únia 750 miliónov eur, ktoré poputujú predovšetkým do plynárenského sektora a sektora elektrickej energie. Ich cieľom bude zaistenie dodávok a ukončenie energetickej izolácie niektorých členských štátov. Okrem toho prispejú ku kompletizácii vnútorného energetického trhu EÚ a integrácii obnoviteľných energií do energetickej siete. Financovanie zo strany Európskej únie urýchli investície do chýbajúcich cezhraničných spojení tak, že zmobilizuje potrebné súkromné a verejné prostriedky. „Toto je kľúčový krok. Takáto veľká finančná podpora EÚ bude predstavovať veľký rozdiel. Súčasná ukrajinská kríza podčiarkuje dôležitosť zlepšovania energetickej infraštruktúry a budovania chýbajúcich spojení medzi členskými štátmi pre účel posilnenia energetickej bezpečnosti v EÚ,“ uviedol v tejto súvislosti eurokomisár pre energetiku Günther

Na základe projektu Connecting Europe Facility je pre obdobie 2014-2020 na podporu transeurópskej energetickej infraštruktúry určených celkovo 5,85 milióna eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. mája 2014 20:52

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...