Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
19. apríla 2018 11:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Komerčné zásoby ropy v USA klesli

Americký dovoz ropy minulý týždeň oslabil o 720 tis. barelov denne na 7,9 mil. barelov denne.

Zásoby ropy v USA bez zahrnutia strategických rezerv minulý týždeň klesli o 1,1 mil. barelov na 427,6 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 13. apríla sa tiež znížili, a to o 3 mil. barelov na 236 mil. barelov. Dovoz ropy do USA minulý týždeň oslabil o 720 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,9 mil. barelov denne. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Rafinérie v USA svoju prevádzkovú kapacitu minulý týždeň využívali na 92,4 percenta. Denne spracovali v priemere 16,9 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 70 tis. barelov denne. Výroba benzínu v krajine sa však minulý týždeň zvýšila na 10,2 mil. barelov denne. Priemerná cena benzínu v USA na začiatku tohto týždňa bola na úrovni 2,747 USD za galón, čiže oproti predošlému týždňu stúpla o 0,053 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame