Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
20. júla 2017 12:32 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Komerčné zásoby ropy v USA klesli

Zmenšili sa aj celkové americké zásoby benzínu.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň znížili. Americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) informoval, že v týždni končiacom sa 14. júla zásoby ropy klesli o 4,7 mil. barelov na úroveň 490,6 mil. barelov. Zmenšili sa aj celkové zásoby benzínu v krajine, a to o 4,4 mil. barelov na 231,2 mil. barelov, uviedol úrad na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA minulý týždeň stúpol o 386 tis. barelov denne na 8 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však do krajiny dovážalo v priemere 7,8 mil. barelov denne, čo bol medziročný pokles o 1,7 percenta. Americké rafinérie minulý týždeň znížili objem spracovanej ropy o 125 tis. barelov denne na 17,1 mil. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie v USA využívali na 94 percent. Výroba benzínu klesla a bola v priemere na úrovni 10,1 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame