Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komerčné zásoby ropy v USA klesli

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Zmenšili sa aj celkové americké zásoby benzínu.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň znížili. Americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) informoval, že v týždni končiacom sa 14. júla zásoby ropy klesli o 4,7 mil. barelov na úroveň 490,6 mil. barelov. Zmenšili sa aj celkové zásoby benzínu v krajine, a to o 4,4 mil. barelov na 231,2 mil. barelov, uviedol úrad na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA minulý týždeň stúpol o 386 tis. barelov denne na 8 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa však do krajiny dovážalo v priemere 7,8 mil. barelov denne, čo bol medziročný pokles o 1,7 percenta. Americké rafinérie minulý týždeň znížili objem spracovanej ropy o 125 tis. barelov denne na 17,1 mil. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie v USA využívali na 94 percent. Výroba benzínu klesla a bola v priemere na úrovni 10,1 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. júla 2017 12:32Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...