Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
17. augusta 2017 9:31 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Komerčné zásoby ropy v USA klesli

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň zmenšili o 8,9 mil. barelov na úroveň 466,5 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 11. augusta sa nezmenili a zostali na úrovni na 231,1 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň zvýšil o 364 tis. barelov denne na úroveň v priemere vyše 8,1 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov však medziročne oslabil, a to o 4,7 percenta na úroveň vyše 8 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 17,6 mil. barelov ropy denne, čo bolo o 9 tis. barelov denne menej ako v predošlom týždni. Svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 96,1 percenta. Výroba benzínu sa znížila a bola v priemere v objeme 10 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame