Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
1. júla 2013 10:35 OstatnéNázory a komentáre od vEnergetike.skSITA

KOMENTÁR: Začíname…

Takto pred týždňom sme vdýchli život novému internetovému portálu zameraného na energetiku. K vytvoreniu takéhoto portálu nás viedli viaceré dôvody. Jedným z nich je nepochybne chuť tímu ľudí prinášať svojim čitateľom každodenné aktuálne energetické spravodajstvo. Chceme nielen odbornej verejnosti, ale aj priemernému Slovákovi ukázať čo najaktuálnejší pravdivý svet energetiky. Chceme spotrebiteľom energií, čiže všetkým nám, priniesť špeciálne témy, na základe ktorých sa im budeme snažiť uľahčiť život v spletitej energetickej džungli, vďaka čomu by mohli ušetriť nejaké to euro. Stále budeme mať na pamäti naše heslo „V energetike ste s nami ako doma“.

Do konca roka nás ešte čakajú, okrem zopár horúcich dní a nocí, aj horúce energetické témy, ktoré čakajú na rozuzlenie. Počas najbližších mesiacov by sme sa napríklad mali dozvedieť ako to dopadne s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce, ako sa podarí Ministerstvu hospodárstva SR presvedčiť odbornú aj laickú verejnosť o potrebe výstavby ropovodného prepojenia s Rakúskom. Odpoveď by sme mali dostať aj na otázku, či sa štát rozhodne kúpiť samotnú matku Slovenského plynárenského priemyslu, a či si Rusi tľapnú so slovenskou vládou pri projekte výstavby novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Zaujímavé bude taktiež sledovať správanie zahraničných investorov v slovenských energetických podnikoch a ich viac či menej medializovaný odchod zo Slovenska. Uvidíme, ako si kompetentní poradia v oblasti rozvoja obnoviteľných zdrojov energií. Na konci roka by sme sa mali taktiež dozvedieť ako bude vyzerať Energetická politika SR, ktorá nás bude sprevádzať až do roku 2035. Tesne pred vianočnými sviatkami sa dozvieme koľko si priplatíme alebo nepriplatíme za energie.

Celý tím vEnergetike.sk vám čitateľom vopred ďakuje za priazeň, za pochopenie nováčikovských chýb, ktoré sa nevyhnú ani tým najväčším matadorom, ako aj za konštruktívnu kritiku.

Autor je šéfredaktorom portálu vEnergetike.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame