Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fico vláda
Predseda vlády SR Robert Fico. SITA
12. februára 2017 14:08 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Koalícia bude riešiť vznik energetického holdingu

Ako uviedol v relácii TA3 V politike predseda vlády Robert Fico, o novom šéfovi regulačného úradu budú rokovať aj  s prezidentom.

Kríza je vtedy, keď vláda nie je schopná prijímať rozhodnutia alebo nemá v parlamente väčšinu. K tomuto nedošlo. Uviedol to premiér Robert Fico v relácii TA3 V politike. Predseda vlády priznal, že koalícii asi chýbalo viac stretnutí a pre svoju zaneprázdnenosť nemal čas s koaličnými partnermi hovoriť tak často, ako bolo potrebné. Informoval, že vládne strany Smer-SD, SNS a Most-Híd sa na poslednej koaličnej rade dohodli na tematicky orientovaných koaličných radách, najbližšia bude venovaná práve energetike, pre ktorú predseda SNS a NR SR Andrej Danko hovoril o koaličnej kríze.

Nový šéf regulačného úradu

Predseda vlády sa v relácii venoval aj Jozefovi Holjenčíkovi, ktorý odstúpil z postu predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Fico pripomenul, že Holjenčíka neodvolal, ale odstúpil sám. Vláda ani predseda vlády totiž nemá právomoc odvolať šéfa nezávislého úradu, za určitých podmienok daných zákonom tak môže urobiť prezident. Fico informoval, že teraz budú hľadať človeka, ktorý nastúpi na Holjenčíkove miesto. Tento človek ale musí spĺňať niekoľko podmienok, napríklad musí mať desaťročnú prax v oblasti regulácií. Takisto chce konzultácie aj s prezidentom. „Nemá zmysel predkladať človeka, ktorého by prezident nevymenoval,“ dodal premiér.

Koalícia o energetike

Práve energetike bude venovaná najbližšia koaličná rada, ktorá bude v utorok. Podľa Fica na nej budú hovoriť aj o energetickom holdingu. „Cítim, že partneri sú naklonení takejto myšlienke, hlavne pokiaľ ide o ideu,“ povedal Fico. V súvislosti s energetikou koaliční partneri budú taktiež hovoriť aj o podaní na ústavný súd.

Opozičný hnus

Pre spor v energetike bude v Národnej rade SR aj mimoriadna schôdza, na ktorej sa opozícia bude snažiť odvolať predsedu vlády. Premiér už avizoval, že sa na tom podieľať nebude. Ako v nedeľu spresnil, zúčastní sa iba na úvode. „Ja mám dosť inej práce, aby som sa na tom podieľal,“ povedal Fico s tým, že schôdza bude nezmyselná, smiešna, nemá opodstatnenie. „Je to už moje druhé odvolávanie v tomto treťom funkčnom období, ja už neviem, koľkokrát sa ma pokúšali odvolať,“ povedal. Ako dodal, to, čo predvádza opozícia v parlamente, je „hnus“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies