Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PPF Group
Sídlo PPF Group ppf.cz
20. júna 2014 7:41 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Kellnerova skupina PPF definitívne odchádza z EPH

Českú energetickú spoločnosť Energetický a průmyslový holding budú ovládať Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Minoritným akcionárom v EPH bude aj finančná skupina J&T.

Skupina PPF, ktorú ovláda český podnikateľ Petr Kellner, definitívne odchádza z českej spoločnosti Energetický a průmyslový holding (EPH). PPF predáva svoj 40-percentný podiel priamo EPH. „Vlastné akcie, ktoré získa EPH budú následne zrušené. Tým dôjde ku zmenám vlastníckej štruktúry EPH. Daniel Křetínský a Patrik Tkáč budú kontrolovať každý po 37 % a budú spoločne ovládať skupinu EPH. Zvyšok akcií bude držať finančná skupina J&T,“ informoval hovorca EPH Daniel Častvaj. Nikto zo zainteresovaných nechcel konkretizovať hodnotu transakcie, ako ani jej ďalšie podrobnosti. Koncom minulého roka sa v médiách objavili informácie, že PPF chce predať svoj vtedajší 44,4-percentný podiel za 1,1 mld. eur.

Energetický a průmyslový holding vlastní 40 podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie tepla a obchodu s elektrinou a plynom. Podniky holdingu zamestnávajú viac ako osemtisíc ľudí. Zdroje EPH disponujú celkovým inštalovaným výkonom 1 500 megawattov, pričom ročne vyrobia 6,5 terawatthodín elektriny. V roku 2012 dosiahol podnik konsolidované tržby na úrovni 35,7 mld. CZK a prevádzkový zisk v objeme 8 mld. CZK. Na Slovensku okrem iného vlastní podiely v podnikoch SPP Distribúcia, Eustream a Stredoslovenská energetika.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame