Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PPF Group
Sídlo PPF Group ppf.cz
9. decembra 2013 8:14 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Kellner odchádza z podniku Energetický a průmyslový holding

Skupina PPF, podnikateľa Petra Kellnera, predáva svoj 44,4-percentný podiel za 1,1 miliárd eur ďalšiemu českému podnikateľovi Danielovi Křetinskému, slovenskému Patrikovi Tkáčovi a finančnej skupine J&T.

Skupina PPF, ktorú ovláda český podnikateľ Petr Kellner, pravdepodobne odchádza z Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Podľa portálu motejlek.com PPF predáva svoj 44,4-percentný podiel za 1,1 mld. eur ďalšiemu českému podnikateľovi Danielovi Křetinskému, slovenskému Patrikovi Tkáčovi a finančnej skupine J&T. Křetinský v súčasnosti vlastní v EPH 18,5-percentný podiel, skupina J&T 37-percentný podiel. Transakcia ešte nebola definitívne uzavretá.

Energetický a průmyslový holding vlastní viac ako tridsať podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie tepla a obchodu s elektrinou a plynom. Celkový konsolidovaný prevádzkový zisk holdingu bol v roku 2011 na úrovni 7,2 miliardy českých korún. Podniky holdingu zamestnávajú podľa informácií zverejnených na jeho internetovej stránke 6 200 ľudí. Na Slovensku podnik vlastní 49-percentný podiel v Slovenskom plynárenskom priemysle a v Stredoslovenskej energetike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame