Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kellner odchádza z podniku Energetický a průmyslový holding

PPF Group
Sídlo PPF Group ppf.cz

Skupina PPF, podnikateľa Petra Kellnera, predáva svoj 44,4-percentný podiel za 1,1 miliárd eur ďalšiemu českému podnikateľovi Danielovi Křetinskému, slovenskému Patrikovi Tkáčovi a finančnej skupine J&T.

Skupina PPF, ktorú ovláda český podnikateľ Petr Kellner, pravdepodobne odchádza z Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Podľa portálu motejlek.com PPF predáva svoj 44,4-percentný podiel za 1,1 mld. eur ďalšiemu českému podnikateľovi Danielovi Křetinskému, slovenskému Patrikovi Tkáčovi a finančnej skupine J&T. Křetinský v súčasnosti vlastní v EPH 18,5-percentný podiel, skupina J&T 37-percentný podiel. Transakcia ešte nebola definitívne uzavretá.

Energetický a průmyslový holding vlastní viac ako tridsať podnikov pôsobiacich v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla, distribúcie tepla a obchodu s elektrinou a plynom. Celkový konsolidovaný prevádzkový zisk holdingu bol v roku 2011 na úrovni 7,2 miliardy českých korún. Podniky holdingu zamestnávajú podľa informácií zverejnených na jeho internetovej stránke 6 200 ľudí. Na Slovensku podnik vlastní 49-percentný podiel v Slovenskom plynárenskom priemysle a v Stredoslovenskej energetike.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. decembra 2013 8:14

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...