Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Predseda vlády SR Robert Fico, podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír, ktorý bol poverení riadením MH SR, exminister hospodárstva Pavol Pavlis (vzadu) a prezident SR Andrej Kiska počas poverovania ministra financií riadením Ministerstva hospodárstva SR SITA
6. mája 2015 11:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Kažimír už šéfuje hospodárstvu. Chce riešiť aj elektrárne.

Podľa ministra financií a súčasného šéfa ministerstva hospodárstva sa celá vec okolo predaja 66-percentného podielu Slovenských elektrární má vyriešiť do letných prázdnin.

Prezident SR Andrej Kiska poveril dočasným vedením Ministerstva hospodárstva SR (MH) ministra financií Petra Kažimíra. „Môj pobyt na ministerstve hospodárstva bude krátky, ale intenzívny. Bol by som rád májovým ministrom hospodárstva, alebo jarný. Budem tam na pár týždňov,“ povedal po vymenovaní do funkcie Kažimír, ktorý nevedel bližšie konkretizovať, kedy by mohlo mať ministerstvo hospodárstva svojho nového šéfa.

Elektrárne a telekom

Jednou z agend, ktorým sa chce Kažimír venovať počas svojho pôsobenia na rezorte hospodárstva, je aj predaj 66-percentného podielu Slovenských elektrární, ktorý spustila ešte v minulom roku talianska spoločnosť Enel. „Budem riešiť veľmi horúce agendy. Tá najhorúcejšia je predaj podielu v Slovak Telekome. Enel je záležitosť, ktorá sa momentálne rieši, a jej uzatvorenie predpokladám do letných prázdnin,“ povedal Kažimír.

Bankový odvod nepoužijú

Minister financií a súčasný šéf rezortu hospodárstva odmietol špekulácie, že by mohol štát kúpiť od Talianov podiel v elektrárňach za peniaze z bankového odvodu. Túto možnosť naznačil premiér Robert Fico. „Ja to úplne vylučujem. Určite sa nebude odvod používať na takéto veci,“ konštatoval Kažimír.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies