Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kartel OPEC v apríli zvýšil produkciu ropy

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Dodávky zo strany Organizácie krajín vyvážajúcich ropu v apríli stúpli na 32,64 mil. barelov denne z marcovej úrovne 32,47 mil. barelov denne.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v apríli zvýšila produkciu, keďže zväčšenie ťažby v Iráne viac ako vykompenzovalo vplyv štrajku v Kuvajte a iné výpadky produkcie. Vyplýva to z prieskumu agentúry Reuters. Saudská Arábia, ktorá je hlavným exportérom ropy, však ťažbu nezvýšila napriek tomu, že naznačila možnosť zväčšenia svojej produkcie po tom, ako sa členovia OPEC-u a veľkí producenti mimo kartelu na schôdzke 17. apríla nedohodli na zmrazení produkcie.

Dodávky zo strany OPEC-u v apríli stúpli na 32,64 mil. barelov denne z marcovej úrovne 32,47 mil. barelov denne. Vyplynulo to z prieskumu založeného na údajoch o dodávkach a informáciách od zdrojov vo firmách, v karteli OPEC a v konzultačných spoločnostiach. Najviac v apríli vzrástla produkcia Iránu, a to na 3,4 mil. barelov denne. Dostala sa tak tesne k úrovni 3,5 mil. barelov denne, na ktorej bola pred sprísnením zahraničných sankcií v závere roka 2011. Produkcia Saudskej Arábie sa odhaduje na 10,15 mil. barelov denne, pričom v marci bola vo výške 10,18 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 29. apríla 2016 17:59Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...