Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
Ilustračné foto
26. júla 2018 9:41 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

JAVYS z vyraďovania atómiek zhodnocuje stovky ton odpadu

Finančné prostriedky, ktoré recyklačným procesom získali sa opätovne investovali do procesu vyraďovania jadrových zariadení.

Spoločnosť JAVYS zhodnotila v prvom polroku tohto roka v rámci vyraďovacieho procesu jadrových elektrární A1 a V1 z vyraďovaného materiálu viac ako 826 ton druhotných surovín. Z celkového objemu druhotných surovín tvorili najväčší objem suroviny na báze železa, a to viac ako 801 ton. „Finančné prostriedky, ktoré sme recyklačným procesom získali sa opätovne investovali do procesu vyraďovania jadrových zariadení. Usporíme tak finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania jadrovej elektrárne V1 prostriedkov z Európskej banky pre obnovu a rozvoj,“ uviedla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s. so sídlom v Bratislave bola založená v júli 2005, súčasné meno má od roku 2007. Zabezpečuje činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v SR. Spoločnosť má základné imanie 36,45 mil. eur, jej akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame