Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová energia jadrová rádioaktívny odpad JAVYS
Rádioaktívny odpad javys.sk
26. januára 2017 14:08 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

JAVYS vlani z vyraďovania jadra zrecykloval 944 ton odpadu

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) v rámci vyraďovacieho procesu bohunických jadrových elektrární A1 a V1 vrátila v minulom roku do recyklačného procesu vyše 944 ton druhotných surovín. Z celkového objemu tvorilo najväčší objem druhotných surovín 889 ton železo a 29 ton hliník. „Finančné prostriedky, ktoré sme recyklačným procesom získali sme opätovne investovali do procesu vyraďovania jadrových zariadení, čím dochádza k úspore finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania jadrovej elektrárne V1 prostriedkov z Európskej banky pre obnovu a rozvoj,“ informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Štátna akciová spoločnosť vlani taktiež realizovala tri prepravy vyhoretého jadrového paliva a podieľala sa na piatich prepravách čerstvého jadrového paliva. „Do Medziskladu vyhoretého jadrového paliva v Jaslovských Bohuniciach sme prepravili 232 palivových kaziet. V dvoch prípadoch išlo o prepravu vyhoretého jadrového paliva z blokov bohunickej elektrárne V2 a v jednom z elektrárne v Mochovciach,“ dodala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi na území Slovenska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies