Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

JAVYS vlani s nárastom zisku

Javys
Ilustračné foto SITA

Štátna jadrová a vyraďovacia spoločnosť dosiahla v minulom roku zisk vo výške 14 miliónov eur.

Štátnej Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) sa v minulom roku darilo. V minulom roku totiž firma medziročne navýšila svoj zisk o zhruba 2 milióny eur na minuloročných 14 miliónov eur. „Tieto výsledky hospodárenia sú najlepšie za posledných päť rokov. Boli výsledkom úsporných opatrení týkajúcich sa prevádzkových nákladov a úspor z procesu obstarávania,“ informovala spoločnosť JAVYS.

Podľa firmy sa na výsledku hospodárenia odzrkadlili aj získané zákazky v Českej republike a v Taliansku v oblasti poskytovania jadrových služieb. Spoločnosť odviedla v roku 2015 do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov za rok 2015 vo výške 9 miliónov eur.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými jadrovými materiálmi. Jej stopercentným vlastníkom je Slovenská republika.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. marca 2016 13:40

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...