Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys
Ilustračné foto SITA
30. marca 2016 13:40 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

JAVYS vlani s nárastom zisku

Štátna jadrová a vyraďovacia spoločnosť dosiahla v minulom roku zisk vo výške 14 miliónov eur.

Štátnej Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) sa v minulom roku darilo. V minulom roku totiž firma medziročne navýšila svoj zisk o zhruba 2 milióny eur na minuloročných 14 miliónov eur. „Tieto výsledky hospodárenia sú najlepšie za posledných päť rokov. Boli výsledkom úsporných opatrení týkajúcich sa prevádzkových nákladov a úspor z procesu obstarávania,“ informovala spoločnosť JAVYS.

Podľa firmy sa na výsledku hospodárenia odzrkadlili aj získané zákazky v Českej republike a v Taliansku v oblasti poskytovania jadrových služieb. Spoločnosť odviedla v roku 2015 do štátneho rozpočtu dividendy vo výške 5 miliónov eur a daň z príjmov za rok 2015 vo výške 9 miliónov eur.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými jadrovými materiálmi. Jej stopercentným vlastníkom je Slovenská republika.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies