Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
Ilustračné foto JAVYS
16. marca 2018 12:19 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

JAVYS nezaznamenal vlani žiadne prevádzkové problémy

Vlaňajšok je podľa štátnej akciovky z hľadiska počtu prevádzkových udalostí v porovnaní s predchádzajúcimi piatimi rokmi najlepším.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) v minulom roku nezaznamenala žiadnu prevádzkovú udalosť, ktorá by podliehala hláseniu dozorným orgánom. „Nevyskytli sa žiadne opakované prevádzkové udalosti. Požiadavky slovenskej legislatívy a dozorných orgánov pre jadrovú bezpečnosť boli splnené pre všetky jadrové zariadenia, ktoré prevádzkujeme v lokalitách Jaslovské Bohunice a Mochovce,“ uvidla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Vlaňajšok je podľa štátnej akciovky z hľadiska počtu prevádzkových udalostí v porovnaní s predchádzajúcimi piatimi rokmi najlepším. „Vlani sme neporušili žiadne limity a podmienky pre bezpečnú prevádzku a pre vyraďovanie jadrových zariadení. Jadrové zariadenia boli prevádzkované v súlade s platnou a aktuálnou bezpečnostnou dokumentáciou schválenou dozornými orgánmi SR,“ zdôraznila Žiaková.

Firma JAVYS na svojich jadrových zriadeniach neevidovala žiaden požiar. „V oblasti Bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (BOZP) bol v roku 2017 zaznamenaný v našej spoločnosti len jeden registrovaný pracovný úraz a dva evidované pracovné úrazy. Štyri evidované pracovné úrazy boli u pracovníkov dodávateľských organizácií,“ konštatovala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame