Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti SITA/AP
7. mája 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Jadrový zisk firmy Enel v prvom štvrťroku oslabil

Najväčšia talianska energetická spoločnosť Enel v prvom kvartáli evidovala pokles jadrového zisku o 4,2 %, keďže nižšie marže na jej hlavných trhoch v Taliansku a Španielsku naďalej poškodzovali hospodársky výsledok firmy. Spoločnosť v utorok informovala, že jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi za január až marec bol v sume 4,077 mld. eur. Napriek poklesu tak jadrový zisk prekonal očakávania analytikov, ktorí predpovedali, že bude na úrovni 3,967 mld. eur.

Spoločnosť zároveň uviedla, že jej vedenie schválilo emisiu hybridných dlhopisov v hodnote do 5 mld. eur, ktorá sa má zrealizovať do konca budúceho roka. Firma Enel, ktorá je jednou z najzadlženejších európskych energetických spoločností, naplánovala emisie dlhopisov a predaj majetku s cieľom zredukovať dlh, keďže ekonomická kríza v Európe naďalej podkopáva dopyt po energii.

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšou európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je Enel 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšný 34-percentný podiel v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame