Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jadrový zisk firmy E.ON klesol o 12 %

E.ON ZSE eon
Vlajka s logom spoločnosti E.ON AP

Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi bol za január až marec v sume 3,16 mld. eur.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON v prvom štvrťroku evidovala oslabenie jadrového zisku o 12 %. Za dôvod tohto poklesu označila miernu zimu a nízke veľkoobchodné ceny elektriny, čo spôsobilo, že jej elektrárne využívajúce ako palivo plyn neboli ziskové. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) bol za január až marec v sume 3,16 mld. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters odhadovali, že bude mierne vyšší, a to v objeme 3,2 mld. eur.

E.ON, ktorého trhová hodnota od roku 2010 klesla o vyše polovicu, zatvára alebo konzervuje viac ako štvrtinu svojej kapacity v Európe. V reakcii na krízu, ktorú zhoršuje slabý dopyt po energii, firma predala majetok za približne 20 mld. eur. Spoločnosť však potvrdila svoju prognózu pre celý rok 2014 a stále očakáva, že dosiahne zisk EBITDA v sume 8 až 8,6 mld. eur a základný čistý zisk na úrovni 1,5 až 1,9 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...