Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
JAVYS
26. apríla 2018 13:21 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť skončila vlani so ziskom

Firma v minulom roku preinvestovala 23,617 milióna eur.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) dosiahla v minulom roku zisk vo výške 7,7 milióna eur. Predstavuje to splnenie plánu štátnej akciovej spoločnosti na 110,9 %. Firma vlani zaznamenala investičné náklady vo výške 23,617 milióna eur. Zaplatila daň z príjmov vo výške 3,584 milióna eur. „Akcionárovi predkladáme návrh na odvod dividend do štátneho rozpočtu vo výške 5 miliónov eur,“ uviedla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1 v Jaslovských Bohuniciach, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnym rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia Slovenska. Jediným akcionárom je štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame