Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
27. septembra 2016 15:21 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Irán zatiaľ nepočíta s dohodou o obmedzení ťažby ropy

Iránsky minister ropného priemyslu pred stredajšou schôdzkou Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v Alžírsku uviedol, že ide iba konzultačné stretnutie a k dohode môže prísť až v novembri na zasadaní kartelu vo Viedni.

Irán utlmil nádeje, že na tohtotýždňovom stretnutí členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v Alžírsku sa dosiahne dohoda o obmedzení ťažby ropy, ktorá by podporila jej cenu. Iránsky minister ropného priemyslu Bidžan Zanganeh v Alžíri v utorok povedal, že schôdzka OPEC, ktorá sa má uskutočniť v stredu, „je iba konzultačným stretnutím.“ Dodal, že, „ak príde k nejakému rozhodnutiu, malo by sa prijať v novembri na nasledujúcom zasadaní OPEC vo Viedni.“

Napriek klesajúcim nádejam na dosiahnutie dohody o zmrazení ťažby alžírsky premiér Abdelmalek Sellal vyzval účastníkov stredajšej schôdzky, aby prekonali rozdiely v záujme dosiahnutia „vyváženej ceny“. Vyjadrenia iránskeho ministra ropného priemyslu však viedli k ďalšiemu zlacneniu ropy. Cena ľahkej americkej ropy sa znížila o 95 centov na úroveň 44,98 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame