Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
13. marca 2016 16:43 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Irán zatiaľ nechce hovoriť o zmrazení produkcie

Irán sa pridá k diskusii o možnom zmrazení produkcie ropy vtedy, keď produkcia ropy v krajine dosiahne úroveň 4 mil. barelov denne. Uviedol to iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh.

Irán sa pridá k diskusii o možnom zmrazení produkcie ropy vtedy, keď produkcia ropy v krajine dosiahne úroveň 4 mil. barelov denne. Uviedol to iránsky minister ropného priemyslu Bijan Zanganeh. V nedeľu o tom informovala agentúra ISNA. Podľa ministra by bolo primerané, ak by bola cena ropy na úrovni 70 USD za barel, Irán sa však uspokojí aj s menšou sumou.

„Mali by nás nechať tak, kým iránska produkcia nedosiahne hodnotu 4 milióny. Pridáme sa potom,“ povedal Zanganeh. Reagoval tak na otázku o tom, či sa ruský minister pre energetiku Alexander Novak bude pokúšať presvedčiť Irán, aby produkciu zmrazil. Irán v januári zmrazenie produkcie odmietol.

V mesiaci, ktorý sa podľa iránskeho kalendára skončí 19. marca, by mala produkcia ropy v krajine podľa ministra stúpnuť na 2 mil. barelov denne z hodnoty 1,75 mil. barelov denne v predchádzajúcom mesiaci.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame