Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Investori nechystajú odchod zo slovenských firiem, tvrdí MH

Predaj
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Okrem predaja Slovenských elektrární nemá rezort hospodárstva vedomosti o tom, že by chcel niektorý zahraničný investor predať svoj podiel v nejakej slovenskej energetickej spoločnosti.

Niektorí zahraniční investori sa po určitom čase pôsobenia v slovenských energetických spoločnostiach rozhodli svoje sprivatizované podiely predať tretím osobám. Zo Slovenska už napríklad odišli francúzske firmy GDF Suez a Électricité de France, či nemecká spoločnosť E.ON Ruhrgas. Zdá sa, že Slovensko plánuje časom opustiť aj taliansky Enel, ktorý v súčasnosti rokuje o predaji svojho 66-percentného podielu Slovenských elektrární. Ďalšie odchody zahraničných investorov zo slovenských energetických podnikov sa podľa Ministerstva hospodárstva SR (MH) nateraz nechystajú. „Nemáme v súčasnosti takéto informácie,“ povedala pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa ministra hospodárstva Miriam Žiaková.

Bude energetický holding?

Súčasná vláda pracovala, respektíve stále pracuje na vytvorení takzvaného štátneho energetického holdingu. Plán vlády bol, že tento holding bude združovať podiely energetických firiem, ktoré ešte vlastní štát. Bývalí ministri hospodárstva, ktorí zastávali túto funkciu počas súčasnej vlády Roberta Fica, nikdy nevylúčili, že energetický holding by mohol slúžiť nielen na spravovanie štátnych podielov, ale aj na spätné odkupovanie podielov, ktoré sa rozhodli zahraniční investori predať. V akom štádiu sú práce na vzniku energetického holdingu v súčasnosti, nie je známe. Ministerstvo hospodárstva portálu vEnergetike.sk totiž na otázky týkajúce sa tejto problematiky neodpovedalo.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 25. septembra 2015 14:22

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...