Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria MOL mol.hu
25. októbra 2017 14:15 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Investičná pomoc pre maďarský MOL je v poriadku, tvrdí EK

Investičná pomoc zo strany maďarskej vlády v sume 131 mil. eur podporí investíciu MOL-u v sume 874 mil. eur v Tiszaújvárosi, čiže v oblasti ktorá má nárok na regionálnu pomoc.

Európska komisia (EK) schválila investičnú pomoc Maďarska pre petrochemický závod rafinérskej skupiny MOL v sume 131 mil. eur. Komisia o tom informovala v stredu, pričom uviedla, že pomoc pre závod MOL Petrolkémia Zrt v meste Tiszaújváros je v súlade s pravidlami Európskej únie pre štátnu pomoc. „Táto podpora prispeje k rozvoju regiónu severného Maďarska a zároveň zachová konkurenciu na spoločnom trhu,“ uviedla EK.

Investičná pomoc zo strany maďarskej vlády podporí plán MOL-u investovať celkovo 874 mil. eur do výroby polyolov a propylénglykolov v jeho existujúcom závode v meste Tiszaújváros. Očakáva sa, že projekt vytvorí nové pracovné miesta v oblasti, ktorá má nárok na regionálnu pomoc. EK zistila, že štátna pomoc je obmedzená na nevyhnutné minimum, keďže firme iba kompenzuje náklady vzniknuté tým, že projekt zrealizuje v Tiszaújvárosi a nie v inej oblasti.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25 tisíc ľudí a má viac ako sto rokov skúseností v odvetví rafinérskeho priemyslu. V súčasnosti má MOL výrobné aktivity v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v trinástich krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame