Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JAVYS
Ilustračné foto
19. októbra 2018 13:11 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Inšpekcie si posvietili na firmu JAVYS

Inšpektori nenašli žiadne nedostatky.

V Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) boli inšpektori. Jeden zástupca Medzinárodnej agentúru pre atómovú energiu (MAAE), jeden zástupca Euratom Luxemburg a dvaja zástupcovia Úradu jadrového dozoru SR. Ako uviedla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková, inšpektori nenašli žiadne nedostatky.

„Inšpekcia MAAE, Euratom a ÚJD v lokalite Republikového úložiska rádioaktívnych odpadov v Mochovciach bola zameraná na evidenciu jadrových materiálov, ktoré sú skladované v novovybudovanom zariadení pre nakladanie s inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi. Inšpektori v hale skladovania skontrolovali jadrové materiály pozostávajúce z ochranných puzdier pre rádioaktívne žiariče a preverili súlad parametrov s parametrami, deklarovanými v evidenčnej dokumentácii,“ dodala Žiaková.

V prvom polroku 2018 vykonali inšpektori vo firme JAVYS 25 inšpekcií. „Výsledky inšpekcií potvrdzujú, že všetky jadrové zariadenia, ktoré prevádzkujeme v lokalitách Jaslovské Bohunice a Mochovce, spĺňajú všetky požiadavky podľa platnej slovenskej, ako aj medzinárodnej legislatívy,“ konštatovala Žiaková.

Spoločnosť JAVYS zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame