Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobilita
Ilustračné foto
12. marca 2018 14:46 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Innogy a DKV plánujú spoločný podnik

Vďaka spoločnému podniku chcú spoločnosti ponúknuť prevádzkovateľom firemných vozových parkov komplexné služby v oblasti elektrickej mobility.

Nemecká energetická spoločnosť innogy a celosvetový poskytovateľ služieb pre dopravcov DKV Euro Service plánujú založiť podnik vo forme joint venture. Vďaka spoločnému podniku chcú prevádzkovateľom firemných vozových parkov ponúknuť komplexné služby v oblasti elektrickej mobility. Aktuálne obe firmy podpísali memorandum o zhode, ako prvé ohlásenie príslušného zámeru. Plánovaný spoločný podnik musí byť ešte schválený príslušným úradom pre ochranu hospodárskej súťaže.

„V nasledujúcich rokoch očakávame výrazný nárast používania elektrických vozidiel, najmä u firemných zákazníkov. S plánovaným spoločným podnikom budeme schopní onedlho ponúkať komplexné dodávateľské riešenia pre vozové parky elektromobilov v celej Európe, vrátane transparentného vyúčtovania,“ uviedol viceprezident spoločnosti innogy Markus Dehn. „V spoločnosti innogy sme získali renomovaného a kompetentného partnera v oblasti elektrickej mobility pre budúci spoločný podnik,“ dodal riaditeľ divízie tankovanie/servis vozidiel v spoločnosti DKV Euro Service Sven Mehringer.

Spoločnosť innogy SE je nemecká energetická spoločnosť s obratom 44 miliárd eur (2016), s viac než 40 tisíc zamestnancami a aktivitami v 16 európskych krajinách. Má tri obchodné divízie, a to sieť a infraštruktúra, predaj a energia z obnoviteľných zdrojov.

DKV Euro Service je jednou zo servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave služby zamerané na optimalizáciu nákladov a riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vratky dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva 930 pracovníkov po celej Európe a v roku 2017 dosiahla obrat 7,2 miliardy eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame