Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
9. septembra 2015 10:55 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Indonézia sa opäť stane členom OPEC

Indonézia sa trinástym členom Organizácie krajín vyvážajúcich ropu stane v decembri.

Indonézia od decembra obnovuje svoje členstvo v Organizácii krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). Informoval o tom v utorok ropný kartel. Indonézia sa tak stane trinástym členom zoskupenia. OPEC vďaka tomu zvýši svoju produkciu ropy o skoro 3 %. Indonézia bude štvrtým najmenším producentom spomedzi krajín, ktoré OPEC združuje. Menšími producentmi sú Líbya, Ekvádor a Katar.

Indonézia, ktorá bola jediným ázijským členom OPEC, opustila organizáciu v roku 2009, kedy boli ceny ropy na rekordnej úrovni, domáci dopyt rástol a produkcia klesala. Indonézia sa tak stala čistým importérom ropy. OPEC vo svojom stanovisku uviedol, že žiadosť Indonézie o obnovenie plného členstva už dostali súčasní členovia kartelu. Na základe ich odpovede OPEC na svojom zasadnutí 4. decembra urobí formálne kroky na opätovné prijatie Indonézie za svojho člena.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies