Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
9. februára 2017 11:45 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Import ropy do USA sa zvýšil

Do krajiny sa minulý týždeň v priemere dovážalo zhruba 9,4 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 1,1 mil. barelov denne.

Dovoz ropy na americký trh minulý týždeň stúpol. Do krajiny sa v priemere dovážalo približne 9,4 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 1,1 mil. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa import ropy do USA oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zväčšil o 10 percent a krajina v priemere dovážala 8,5 mil. barelov ropy denne. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Komerčné zásoby ropy v USA v týždni končiacom sa 3. februára vzrástli o 13,8 mil. barelov a dosiahli úroveň 508,6 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine však minulý týždeň klesli, a to o 0,9 mil. barelov. Cena ľahkej americkej ropy bola 3. februára 53,81 USD za barel, čiže oproti predošlému týždňu stúpla o 0,63 USD a medziročne bola vyššia o 22,95 USD.

Rafinérie v USA podľa údajov EIA minulý týždeň svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 87,7 percenta. Denne rafinérie spracovali v priemere 15,9 mil. barelov ropy. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol pokles o 54 tis. barelov denne. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 9,8 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame