Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň
Ilustračné foto seas.sk
23. septembra 2014 16:32 ElektrinaAktuality od Slovenské elektrárneSITA

Hydroturbo 2014: Bratislava hlavným mestom hydroenergetiky

Bratislava je hostiteľom 22. ročníka konferencie Hydroturbo 2014 s prestížnym medzinárodným obsadením expertov.

Nové trendy vo vývoji technológií, financovania a manažmentu vodných elektrární, či projektovanie a prevádzka malých vodných elektrární. To sú v skratke hlavné okruhy tém 22. ročníka medzinárodnej konferencie Hydroturbo 2014, ktorá sa koná 23. – 25. septembra v Bratislave.

Na konferencii sa zišli medzinárodne uznávané vedecké kapacity z oblasti hydroenergetiky, ako aj profesionáli z radov viacerých energetických spoločností z Európy i zámoria. Bratislava sa tak na tri dni stane „hlavným mestom hydroenergetiky“ nielen v stredoeurópskom, ale i celosvetovom meradle. Celkovo na podujatí odznie takmer 50 príspevkov. „Rečníci predstavia nové technológie na optimalizáciu výkonu turbín, expertné systémy pre diagnostiku malých vodných elektrární, či princípy rekonštrukcie starých elektrární s Francisovými turbínami. Popri tom sa budeme môcť oboznámiť aj s projektom úpravy koryta Dunaja v oblasti Hainburg, či s novými trendmi v potápačskej technike,“ uviedol prof. Ing. Peter Dušička, PhD. – vedúci Katedry hydrotechniky na Stavebnej fakulte STU a hlavný organizátor konferencie. Okrem odborníkov STU budú na konferencii zastupovať akademickú obec aj kolegovia z Vysokého účení technického v Brne – VUT Brno a Českého vysokého učení technického v Prahe – ČVUT.

Praktické skúsenosti z prevádzky, modernizácie a projektovania vodných elektrární budú spolu so zástupcami Slovenských elektrární, českého ČEZ-u a ČKD Blansko prezentovať aj ďalší zahraniční hostia. Pozvanie prijali napríklad odborníci z Electricité de France, kanadskej spoločnosti ASL AQFlow, slovinského vývojového centra Zel-En d.o.o., ruskej HMS Group, ako aj firiem a vývojových centier z ďalších krajín.

Hydroturbo: Viac ako 40. ročná história

Konferencia Hydroturbo je medzinárodným podujatím zameraným na problematiku prevádzky, konštrukcie a vývoja vodných elektrární s viac ako 40-ročnou tradíciou. Pravidelne sa na nej stretávajú odborníci nielen z Európy, ale aj zo zámoria. Koná sa každý druhý rok, pričom v organizovaní konferencie sa strieda Slovensko a Česká republika. V tomto roku je hlavným organizátorom STU – Stavebná fakulta, katedra hydrotechniky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame