Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚRSO
SITA Bývalý šéf ÚRSO Jozef Holjenčík
8. februára 2017 12:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Holjenčík vraj zneužil svoju funkciu. Liberáli podali trestné oznámenie.

Jozef Holjenčík bol prezidentovi SR vysvetliť dôvody svojej abdikácie. Prezident Andrej Kiska vyjadril nad situáciou sklamanie.

Strana SaS podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Liberáli sú presvedčení, že „hlas podobný“ hlasu bývalého predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka radil spoločnostiam podnikajúcim v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií. „Rovnako navádzal dodávateľov vodárenských spoločností k podvodnému konaniu a machináciám pri cenotvorbe a nepriamo podmieňoval možnosť zvýšenia distribučných poplatkov znaleckým posudzovaním jemu blízkymi osobami,“ uviedol tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.

Podľa strany SaS vzniklo podozrenie, že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa v zmysle Trestného zákona. „Žiadame, aby vyšetrovateľ príslušného riaditeľstva Policajného zboru začal v tejto veci konať a celú vec prešetril,“ konštatoval Galek.

V stredu prijal bývalého šéfa regulačného úradu Jozefa Holjenčíka prezident SR Andrej Kiska. Stretnutie sa uskutočnilo na jeho vlastnú žiadosť. „Prezident si vypočul dôvody abdikácie a vyjadril sklamanie nad vzniknutou situáciou,“ informovala kancelária prezidenta SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame