Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda Úrad pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík ÚRSO
Jozef Holjenčík SITA
25. júna 2013 19:14 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Holjenčík končí v Regulačnej rade

Jozefa Holjenčíka vystrieda v Regulačnej rade buď Ján Horkovič, alebo Vladimír Štefánik. Z týchto dvoch kandidátov, ktorých odobrili poslanci Národnej rady SR (NR SR), si jedného vyberie prezident SR. Ján Horkovič je konateľom spoločnosti EnergoTech a v minulosti šéfoval Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave. Za člena Regulačnej rady ho navrhli poslanci za Smer-SD Maroš Kondrót a Vladimír Faič. Vladimíra Štefánik, ktorý bol do roku 2011 podpredsedom dozornej rady Žilinskej teplárenskej, navrhol do funkcie Pavol Hrušovský z KDH.

Jozefovi Holjenčíkovi skončilo šesťročné funkčné obdobie v Regulačnej rade, kde zastával pozíciu predsedu, 23. mája tohto roka. Holjenčík bude naďalej pôsobiť ako predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO). Regulačná rada pôsobí na úrade ako jej druhostupňový odvolací orgán.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame