Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Grécko otvorilo cestu k privatizácii energetickej firmy PPC

Elektrické vedenie SEPS
Elektrické vedenie SITA

Grécko v stredu schválilo reformný balíček, ktorý otvára cestu pre privatizáciu takmer tretiny spoločnosti Public Power Corp (PPC), najväčšej energetickej spoločnosti v krajine. Proti tomuto rozhodnutiu protestujú pracovníci a aj opozícia v krajine. Tí chcú, aby spoločnosť ostala v rukách štátu. Poslanci v parlamente schválili reformné opatrenia pomerom hlasov 51 ku 46.

Plán privatizácie PPC je súčasťou snahy Grécka o liberalizáciu energetického trhu. To je jedna z podmienok, ktorú si kladú medzinárodní veritelia, aby Grécko získalo ďalšiu tranžu pomoci. Grécko vlastní 51 % akcií PPC. Grécky minister energetiky Yannis Maniatis obhajoval pripravené opatrenia s tým, že je to jedna z najväčších reforiem, o ktorej sa za posledné roky v parlamente hovorilo. „Verím, že toto je výhodou pre našu národnú ekonomiku, grécku spoločnosť a krajinu,“ povedal minister.

PPC produkuje približne dve tretiny elektrickej energie v krajine a kontroluje takmer 100 % maloobchodného trhu. Spoločnosť dosahuje ročné tržby v približnej výške 6 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...