Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie SEPS
Elektrické vedenie SITA
10. júla 2014 8:53 ElektrinaAktuality od SITASITA

Grécko otvorilo cestu k privatizácii energetickej firmy PPC

Grécko v stredu schválilo reformný balíček, ktorý otvára cestu pre privatizáciu takmer tretiny spoločnosti Public Power Corp (PPC), najväčšej energetickej spoločnosti v krajine. Proti tomuto rozhodnutiu protestujú pracovníci a aj opozícia v krajine. Tí chcú, aby spoločnosť ostala v rukách štátu. Poslanci v parlamente schválili reformné opatrenia pomerom hlasov 51 ku 46.

Plán privatizácie PPC je súčasťou snahy Grécka o liberalizáciu energetického trhu. To je jedna z podmienok, ktorú si kladú medzinárodní veritelia, aby Grécko získalo ďalšiu tranžu pomoci. Grécko vlastní 51 % akcií PPC. Grécky minister energetiky Yannis Maniatis obhajoval pripravené opatrenia s tým, že je to jedna z najväčších reforiem, o ktorej sa za posledné roky v parlamente hovorilo. „Verím, že toto je výhodou pre našu národnú ekonomiku, grécku spoločnosť a krajinu,“ povedal minister.

PPC produkuje približne dve tretiny elektrickej energie v krajine a kontroluje takmer 100 % maloobchodného trhu. Spoločnosť dosahuje ročné tržby v približnej výške 6 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies