Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
6. februára 2014 16:38 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Grécko chce sprivatizovať elektrickú distribučnú sieť

Nový zákon umožňuje potenciálnym investorom kúpiť 66-percentný podiel vo firme ADMIE, ktorá je prevádzkovateľom gréckej elektrickej distribučnej siete.

Grécky parlament schválil legislatívu umožňujúcu privatizovať elektrickú distribučnú sieť. Štvrtkovým krokom sa Atény snažia prilákať zahraničné investície a zabezpečiť dodávky elektriny do takých turistických destinácií ako sú ostrovy Santorini a Kréta. Zákon umožňuje potenciálnym investorom kúpiť 66-percentný podiel vo firme ADMIE, ktorá je prevádzkovateľom gréckej elektrickej distribučnej siete.

Predaj firmy ADMIE nie je súčasťou záväzkov Grécka voči medzinárodným veriteľom poskytujúcim krajine úvery v rámci programu núdzovej pomoci v sume 240 mld. eur. Grécky minister energetiky Jannis Maniatis poslancom povedal, že krajina si nemôže dovoliť investovať 2,5 mld. eur, ktoré sú potrebné na rozšírenie elektrickej distribučnej siete na ostrovy a na nové prepojenia so susednými krajinami, napríklad s Talianskom.

Ostrovy ako Santorini pre chýbajúce prepojenie s elektrickou distribučnou sieťou závisia od prevádzky elektrární spaľujúcich ropu, aby každé leto mohli zabezpečovať elektrinu pre milióny turistov. Turizmus tvorí približne 15 % hrubého domáceho produktu (HDP) Grécka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies