General Electric preberá poskytovateľa služieb na ropných poliach Baker Hughes

31. októbra 2016 13:32
SITA

Dohodu schválili predstavenstva oboch spoločností a očakáva sa, že transakcia sa uzavrie do polovice roka 2017.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Americký priemyselný konglomerát General Electric Co. (GE) dosiahol dohodu o prevzatí spoločnosti Baker Hughes, ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Pôjde o spojenie GE Oil & Gas, čiže ropnej a plynárenskej divízie General Electric, a firmy Baker Hughes. Na základe dohody, o ktorej informovali v pondelok, General Electric Co. bude vlastniť 62,5 percenta novej firmy a Baker Hughes Inc bude vlastniť zvyšok. Akcionári Baker Hughes dostanú jednorazové dividendy v hotovosti v sume 17,50 USD na akciu.

Na ťahu sú akcionári

Dohodu schválili predstavenstva oboch spoločností a očakáva sa, že transakcia sa uzavrie do polovice roka 2017. Schváliť ju však ešte musia akcionári Baker Hughes. Nová firma bude mať dve sídla, a to v Houstone a Londýne. Nová spoločnosť Baker Hughes bude popredným poskytovateľom vybavenia, technológií a služieb pre ropné a plynárenské odvetvie s podnikaním vo vyše 120 krajinách. Očakáva sa, že transakcia zvýši zisk General Electric v roku 2018 o 4 centy na akciu a do roku 2020 o 8 centov na akciu.

Hodnota akcií spoločnosti Baker Hughes Inc. sa v pondelok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze zvýšila o viac ako o 10 percent. Akcie General Electric Co. tiež mierne posilnili.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?