Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
31. októbra 2016 13:32 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

General Electric preberá poskytovateľa služieb na ropných poliach Baker Hughes

Americký priemyselný konglomerát General Electric Co. (GE) dosiahol dohodu o prevzatí spoločnosti Baker Hughes, ktorá poskytuje služby na ropných poliach. Pôjde o spojenie GE Oil & Gas, čiže ropnej a plynárenskej divízie General Electric, a firmy Baker Hughes. Na základe dohody, o ktorej informovali v pondelok, General Electric Co. bude vlastniť 62,5 percenta novej firmy a Baker Hughes Inc bude vlastniť zvyšok. Akcionári Baker Hughes dostanú jednorazové dividendy v hotovosti v sume 17,50 USD na akciu.

Na ťahu sú akcionári

Dohodu schválili predstavenstva oboch spoločností a očakáva sa, že transakcia sa uzavrie do polovice roka 2017. Schváliť ju však ešte musia akcionári Baker Hughes. Nová firma bude mať dve sídla, a to v Houstone a Londýne. Nová spoločnosť Baker Hughes bude popredným poskytovateľom vybavenia, technológií a služieb pre ropné a plynárenské odvetvie s podnikaním vo vyše 120 krajinách. Očakáva sa, že transakcia zvýši zisk General Electric v roku 2018 o 4 centy na akciu a do roku 2020 o 8 centov na akciu.

Hodnota akcií spoločnosti Baker Hughes Inc. sa v pondelok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze zvýšila o viac ako o 10 percent. Akcie General Electric Co. tiež mierne posilnili.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame