Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alstom veterná elektráreň turbína OZE
Ilustračné foto alstom.com
22. júna 2014 18:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

General Electric kúpi energetickú divíziu Alstomu

Americký koncern ponúka za divíziu 12,35 mld. eur, ponuku schválila správna rada francúzskej spoločnosti a odobrila ju aj francúzska vláda.

Správna rada francúzskej priemyselnej skupiny Alstom v sobotu schválila ponuku amerického koncernu General Electric (GE) na kúpu jej energetickej divízie. Ponuku už v piatok odobrila francúzska vláda. Dohoda s GE „nevyjadruje iba záujmy Alstomu a jeho akcionárov, ale poskytuje aj záruky týkajúce sa obáv, ktoré vyjadril francúzsky štát,“ uviedol vo vyhlásení Alstom. General Electric ponúka za energetickú divíziu francúzskej firmy 12,35 mld. eur. O divíziu mali záujem aj nemecký koncern Siemens a japonská spoločnosť Mitsubishi.

Vládny kabinet v Paríži sa údajne počas víkendu priblížil k dohode o kúpe podielu 20 %, ktorý má v Alstome firma Bouygues. Kúpa podielu je pre dokončenie transakcie kľúčová a podľa zdrojov oboznámených s rokovaniami by sa zúčastnené strany mali dohodnúť ešte v nedeľu. Vláda ponúka za podiel trhovú cenu 1,73 mld. eur. V účtovníctve firmy Bouygues, ktorá ho získala v roku 2006, má však podiel hodnotu o 380 mil. eur vyššiu, upozorňuje agentúra Reuters.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame