Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazrpom v tomto roku vyťaží menej plynu ako plánoval

Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com

Pôvodne firma chcela v roku 2015 vyťažiť 485,4 mld. kubických metrov, ale minulý týždeň tento plán znížila na 471 mld. kubických metrov a v utorok oznámila, že vyťaží len zhruba 450 mld. kubických metrov plynu.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom zredukovala plán ťažby plynu v tomto roku na 450 mld. kubických metrov. Oznámili to jej predstavitelia v utorok. Ide už o druhú revíziu plánu ťažby smerom nadol v priebehu týždňa. Minulý týždeň vo štvrtok Gazprom znížil plán ťažby v roku 2015 na 471 mld. kubických metrov z pôvodne plánovaných 485,4 mld. kubických metrov.

„Celkovo v tomto roku očakávame ťažbu na úrovni 450 mld. kubických metrov,“ konštatoval člen vedenia Gazpromu Vsevolod Čerepanov. Podľa ďalšieho člena vedenia firmy Vitalija Markelova Gazpromu škodí mierne počasie, čo narušilo dopyt po plyne. Gazprom čelí aj ostrej konkurencii zo strany iných domácich producentov plynu.

Gazprom ďalej uviedol, že plynové potrubie, ktoré si pôvodne objednal pre výstavbu plynovodu Južný prúd (South Stream), sa použije na výstavbu plynovodu Turecký prúd. Výstavbu tohto plynovodu firma plánuje začať v júni. Gazprom chce prostredníctvom Tureckého prúdu dodávať plyn do objemu 63 mld. kubických metrov ročne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. mája 2015 13:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...