Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
23. decembra 2014 16:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazrpom plánuje v budúcom roku miliardové investície

Vedenie najväčšieho ruského producenta zemného plynu schválilo investície v budúcom roku v objeme 840,4 miliárd rubľov.

Vedenie spoločnosti Gazprom, ktorá je najväčším ruským producentom zemného plynu, schválilo investície v budúcom roku v objeme 840,4 mld. rubľov (RUB). Spoločnosť o tom informovala v utorok. V medziročnom porovnaní ide o pokles, keďže pre tento rok firma na investície vyčlenila viac ako 1 bil. RUB.

Pôvodne však Gazprom predpokladal, že v tomto roku bude investovať iba 806 mld. RUB. Spoločnosť zvyčajne objem svojich výdavkov v priebehu roka zvyšuje. Podľa plánu, ktorý vedenie Gazpromu schválilo pre budúci rok, budú v rámci celkových investícií kapitálové výdavky na úrovni 733,1 mld. RUB.

Gazprom odhaduje, že za celý tento rok na trhy Európskej únie a Turecka vyvezie 147 mld. kubických metrov plynu. Povedal to v pondelok zástupca šéfa firmy Alexander Medvedev. Vlani najväčšia ruská plynárenská firma do EÚ a Turecka exportovala 162 mld. kubických metrov plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies