Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazrpom plánuje v budúcom roku miliardové investície

Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com

Vedenie najväčšieho ruského producenta zemného plynu schválilo investície v budúcom roku v objeme 840,4 miliárd rubľov.

Vedenie spoločnosti Gazprom, ktorá je najväčším ruským producentom zemného plynu, schválilo investície v budúcom roku v objeme 840,4 mld. rubľov (RUB). Spoločnosť o tom informovala v utorok. V medziročnom porovnaní ide o pokles, keďže pre tento rok firma na investície vyčlenila viac ako 1 bil. RUB.

Pôvodne však Gazprom predpokladal, že v tomto roku bude investovať iba 806 mld. RUB. Spoločnosť zvyčajne objem svojich výdavkov v priebehu roka zvyšuje. Podľa plánu, ktorý vedenie Gazpromu schválilo pre budúci rok, budú v rámci celkových investícií kapitálové výdavky na úrovni 733,1 mld. RUB.

Gazprom odhaduje, že za celý tento rok na trhy Európskej únie a Turecka vyvezie 147 mld. kubických metrov plynu. Povedal to v pondelok zástupca šéfa firmy Alexander Medvedev. Vlani najväčšia ruská plynárenská firma do EÚ a Turecka exportovala 162 mld. kubických metrov plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...