Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo Gazprom Moskva
Sídlo spoločnosti Gazprom v Moskve SITA/AP
2. septembra 2015 15:51 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazpromu sa zadarilo. Hlási nárast polročného zisku o 50 %.

Na hospodársky výsledok ruského energetického gigantu podľa vyjadrenia firmy pozitívne vplývali vyššie tržby z predaja plynu a slabší kurz ruského rubľa.

Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je najväčším producentom zemného plynu na svete, v prvom polroku dosiahla čistý zisk 679,5 miliardy rubľov. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to predstavuje 50-percentný nárast. Na hospodársky výsledok podľa firmy pozitívne vplývali vyššie tržby z predaja plynu a slabší kurz ruského rubľa.

Príjmy spoločnosti za šesť mesiacov do konca júna vzrástli o 1,4 % na 2,9 bilióna rubľov. Tržby z predaja plynu v prvom polroku dosiahli 1,93 bilióna rubľov, čo bol nárast o 3,5 % v porovnaní s prvým polrokom 2014. Čistý dlh Gazpromu sa znížil o 12 %, z 1,5 bilióna rubľov v závere roka 2014 na 1,45 bilióna rubľov ku koncu júna 2015. V druhom kvartáli zisk spoločnosti vzrástol o 29 % na 293,8 miliardy rubľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame