Gazprom zvýši investície prinajmenšom o 4 miliardy dolárov

14. apríla 2015 17:50

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť chce väčšími investíciami urýchliť realizáciu plánov na vytvorenie užších vzťahov s Áziou.

Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť Gazprom plánuje zvýšiť svoje investície v roku 2015 prinajmenšom o 4 miliardy amerických dolárov. Chce totiž urýchliť realizáciu plánov na vytvorenie užších vzťahov s Áziou. Uviedol to v utorok pre televíznu stanicu Rossija-24 generálny riaditeľ firmy Alexej Miller.

Gazprom pôvodne informoval, že v tomto roku na investície vynaloží 839,2 miliardy rubľov, predovšetkým na rozvoj ťažby z ložísk plynu na polostrove Jamal. „Treba povedať, že rok 2015 je zatiaľ úspešný. Investičný program Gazpromu sa upraví smerom nahor prinajmenšom o 4 miliardy dolárov,“ konštatoval Miller.

Gazprom v minulom roku uzavrel obchodnú dohodu o začiatku dodávok plynu do Číny od roku 2018. Hodnota kontraktu je v sume 400 miliárd dolárov. Miller ďalej v utorok uviedol, že hlavná časť tohtoročných investícií bude smerovať do „východného programu“ Gazpromu, vrátane výstavby plynovodu do Číny.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?