Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
14. apríla 2015 17:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom zvýši investície prinajmenšom o 4 miliardy dolárov

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť chce väčšími investíciami urýchliť realizáciu plánov na vytvorenie užších vzťahov s Áziou.

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť Gazprom plánuje zvýšiť svoje investície v roku 2015 prinajmenšom o 4 miliardy amerických dolárov. Chce totiž urýchliť realizáciu plánov na vytvorenie užších vzťahov s Áziou. Uviedol to v utorok pre televíznu stanicu Rossija-24 generálny riaditeľ firmy Alexej Miller.

Gazprom pôvodne informoval, že v tomto roku na investície vynaloží 839,2 miliardy rubľov, predovšetkým na rozvoj ťažby z ložísk plynu na polostrove Jamal. „Treba povedať, že rok 2015 je zatiaľ úspešný. Investičný program Gazpromu sa upraví smerom nahor prinajmenšom o 4 miliardy dolárov,“ konštatoval Miller.

Gazprom v minulom roku uzavrel obchodnú dohodu o začiatku dodávok plynu do Číny od roku 2018. Hodnota kontraktu je v sume 400 miliárd dolárov. Miller ďalej v utorok uviedol, že hlavná časť tohtoročných investícií bude smerovať do „východného programu“ Gazpromu, vrátane výstavby plynovodu do Číny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies