Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo Gazprom Moskva
Sídlo spoločnosti Gazprom v Moskve SITA/AP
27. júna 2013 16:03 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom zatiaľ vrátil Európanom 23 miliárd rubľov

Spätné platby najväčšieho ruského producenta plynu, spoločnosti Gazprom, európskym firmám v prvom kvartáli boli v objeme 23 miliárd rubľov. Novinárom to vo štvrtok povedal predstaviteľ firmy. Gazprom sa s niektorými európskymi spoločnosťami dohodol na revízii kontraktov o dlhodobých dodávkach a na tom, že im vráti časť peňazí, čo označuje za „retroaktívne platby“.

Celkové retroaktívne zľavy európskym spoločnostiam v minulom roku boli v sume 102,7 miliárd rubľov. Andrej Kruglov, hlavný finančný riaditeľ Gazpromu, uviedol, že čistý zisk jeho firmy v tomto roku pravdepodobne oslabí až o 10 %. Tržby spoločnosti a jadrový zisk sa však nezmenia.

Kruglov ďalej uviedol, že ruský energetický gigant na zľavy odberateľom v tomto roku vyčlenil 200 miliónov rubľov. V minulom roku na to vyčlenil 112 miliárd rubľov. Gazprom ďalej vo štvrtok informoval, že jeho dividendy za rok 2013 budú v pásme 6 až 8 rubľov na akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame