Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gazprom vlani s poklesom čistého zisku

Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com

Ruský gigant Gazprom zaznamenal v minulom roku pokles čistého zisku o 7 % na 1,139 bil. ruských rubľov.

Ruský gigant Gazprom zaznamenal v minulom roku pokles čistého zisku o 7 % na 1,139 bil. ruských rubľov (RUB), čo vo všeobecnosti je v súlade s očakávaniami analytikov. Pod tento výsledok sa podpísala slabšia ruská mena. Tržby spoločnosti Gazprom sa v minulom roku dostali na 5,25 bil. rubľov, kým v roku 2012 boli vo výške 4,77 bil. RUB. Analytici očakávali, že tržby spoločnosti Gazprom dosiahnu 5,19 bil. RUB.

Spoločnosť Gazprom vo vyhlásení, ktoré zverejnila v utorok, ďalej informovala, že na slovenský trh v roku 2013 dodala 5,421 mld. kubických metrov zemného plynu, čo bol medziročný rast o 29 %. Čisté tržby Gazpromu za dodávky plynu do Európy a ďalších krajín sa vlani zvýšili o 15 % na sumu 1,682 bil. RUB. Rast čistých tržieb za plyn do Európy a ďalších krajín bol hlavne výsledkom zväčšenia dodávok o 15 %. Priemerná cena (vrátane cla) sa v roku 2013 zvýšila o 1 %. Čisté tržby firmy za predaj plynu v Rusku sa zvýšili o 4 % na 794,349 mld. RUB. Hrubé priemerné ceny na ruskom trhu sa totiž zvýšili o 14 % a dodávky o 8 % klesli.

Spoločnosť Gazprom zároveň uviedla, že rozšírenie sankcií v súvislosti s ruskou aktivitou na Ukrajine zo strany USA a európskych krajín by mohlo pre ňu mať nepriaznivé dôsledky. Samotná spoločnosť Gazprom ani jej predstavitelia sankciám nečelia. Spoločnosť Gazprom pokrýva približne 30 % európskeho dopytu po plyne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...