Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
30. mája 2014 9:07 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom verí v dohodu s Ukrajinou

Šéf spoločnosti Gazprom Alexej Miller dúfa, že obe strany dospejú k dohode a Ukrajina začne za plyn platiť.

Ruská energetická spoločnosť Gazprom dúfa, že čoskoro bude môcť uzatvoriť dohodu s Ukrajinou o splatení jej dlhu. Vo štvrtok to vyhlásil šéf spoločnosti Gazprom Alexej Miller na konferencii v Aténach. „Nemyslím si, že vám, prítomným v sále, musím hovoriť, akou výzvou a aké náročné je dodávať plyn na Ukrajinu. Dúfame, že počas niekoľkých nasledujúcich dní dosiahneme určitú dohodu a Ukrajina začne platiť za plyn,“ povedal Miller.

„Situácia nás núti rátať dni, každý deň je vzácny, každá hodina má hodnotu,“ poznamenal Miller. Zároveň zopakoval, že Ukrajina má čas, aby vopred zaplatila za júnové dodávky plynu do 2. júna.

Zástupcovia Ruska, Ukrajiny a Európskej komisie sa v piatok popoludní stretnú v Berlíne na treťom kole rokovaní o cenovom spore, ktorý by mohol ohroziť dodávky zemného plynu pre Európsku úniu.

Gazprom tvrdí, že bez toho, aby Kyjev začal splácať svoje záväzky, sa dlh Ukrajiny za plyn k 7. júnu vyšplhá na 5,2 mld. USD. Ukrajina naopak žiada od Gazpromu zhruba 1 mld. USD za plyn, ktorý Moskva získala obsadením ukrajinského polostrova Krym.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame