Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
2. februára 2014 14:41 PlynAktuality od SITASITA

Gazprom v princípe súhlasil so zlacnením plynu pre Grécko

Ruský energetický gigant Gazprom, ktorý má monopol na export zemného plynu, v princípe súhlasil, že zredukuje ceny dodávok plynu pre grécku firmu DEPA. Povedal to zdroj z Gazpromu. Spoločnosť DEPA, ktorá je najväčšou gréckou plynárenskou spoločnosťou, s Gazpromom rokuje už niekoľko mesiacov. DEPA podľa zdrojov z gréckeho energetického sektora chce zníženie ceny o približne 20 %.

„Dosiahli sme dohodu o prispôsobení ceny podľa trhových podmienok. Zatiaľ sa však ešte nič nepodpísalo,“ povedal zdroj bez ďalších podrobností. Vysokopostavený predstaviteľ gréckeho rezortu energetiky a predstaviteľ firmy DEPA uviedli, že rokovania budú pokračovať. Gazprom už súhlasil s revíziou dlhodobých kontraktov o dodávkach plynu pre niektorých veľkých európskych zákazníkov. DEPA patrila k prvým európskym firmám, ktoré od Gazpromu v roku 2011 získali zľavu, a to na úrovni zhruba 7 %. Gréci sa však snažia o výraznejšie zníženie ceny plynu. Podľa zdrojov z gréckeho energetického odvetvia DEPA platí Gazpromu približne 470 USD za tisíc kubických metrov plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame