Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
14. novembra 2013 12:01 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom v druhom kvartáli so ziskom 202 miliárd rubľov

Ruská ropná spoločnosť Gazprom zaznamenala v druhom štvrťroku tohto roka nárast čistého zisku o 30 % na 202 mld. ruských rubľov (RUB). Pod tento výsledok sa podpísal nárast tržieb. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters predpokladali, že čistý zisk spoločnosti bude v sledovanom období vo výške 197,6 mld. RUB. Tržby spoločnosti v medziročnom porovnaní stúpli o 9 % na 1,1 bil. RUB.

Európska komisia je pripravená obviniť Gazprom zo zneužívania dominantnej pozície na trhu. Informoval o tom v októbri európsky komisár pre hospodársku súťaž Joaquín Almunia. Pokiaľ komisia dospeje k záveru, že firma porušovala protimonopolnú legislatívu EÚ, môže jej vymerať pokutu až 15 mld. USD. Komisia začala vyšetrovať Gazprom pred vyše rokom. Podľa nej existuje podozrenie, že najväčší svetový producent plynu bráni spriechodneniu tokov plynu medzi členskými krajinami EÚ a ich snahe o diverzifikáciu zdrojov dodávok. Gazprom dosiahol vlani tržby v objeme 148 mld. USD. Za porušenie pravidiel hospodárskej súťaže môže komisia firmám vymerať pokutu až do výšky 10 % ich celoročných tržieb.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies