Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Vlajka s logom spoločnosti Gazprom SITA/AP
7. apríla 2015 10:13 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom už nechce nenemckú spoločnosť VNG

Toto rozhodnutie spoločnosti Gazprom je v súlade s jej stratégiou, podľa ktorej sa sťahuje z Európy.

Gazprom plánuje predať podiel vo výške 10,52 % v nemeckej spoločnosti Verbundnetz Gas (VNG), ktorá pôsobí ako dodávateľom plynu. Toto rozhodnutie spoločnosti Gazprom je v súlade s jej stratégiou, podľa ktorej sa sťahuje z Európy. Gazprom zároveň v pondelok informoval, že jeho rozhodnutie nasleduje po tom, čo svoj podiel vo VNG predala spoločnosť Wintershall Holding. Gazprom a Wintershall spoločne vlastnili 26,31 % akcií VNG. „Teraz Gazprom nie je schopný reálne sa podieľať na vedení VNG,“ uviedla ruská spoločnosť.

Spoločnosť Gazprom obmedzuje svoju expozíciu voči Európe vzhľadom na konflikt na Ukrajine. Pre ukrajinskú krízu ochladli vzťahy medzi Moskvou a EÚ. Minulý rok spoločnosť Gazprom taktiež upustila od plánu výstavby plynovodu Južný prúd, ktorý mal privádzať plyn do Bulharska a namiesto toho zvolila trasu smerujúcu do Turecka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame