Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
22. apríla 2015 17:43 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Gazprom si od Naftogazu nárokuje 174 miliónov dolárov

Dlh mal ukrajinskej štátnej spoločnosti vzniknúť tým, že neplatí za plyn, ktorá dodáva Rusko separatistickým regiónom na východe Ukrajiny.

Spor medzi Kyjevom a Moskvou o plyn, ktorý dodáva Rusko východným regiónom Ukrajiny, sa nepodarilo urovnať a ukrajinská štátna spoločnosť Naftogaz za tieto dodávky dlhuje čiastku 174,2 mil. USD. Vyhlásila to v stredu ruská plynárenská spoločnosť Gazprom. Sporné dodávky sa týkajú ukrajinských regiónov, ktoré kontrolujú proruskí separatisti. Gazprom vo vyhlásení ďalej uviedol, že skúma možnosti ako dodávať plyn týmto regiónom priamo.

Moskva v júni minulého roka zastavila dodávky plynu Ukrajine a obnovila ich až v decembri na základe dohody o dodávkach počas zimy, ktorú pomohla uzavrieť Európska únia. Za dodávky regiónom Doneck a Luhansk Kyjev odmieta platiť, keďže tam nad tokmi plynu nemá kontrolu. Začiatkom tohto mesiaca Rusko súhlasilo s predĺžením zľavy na cenu plynu, ktorú poskytlo Ukrajine v rámci tzv. zimného balíčka, aj do druhého kvartála.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame